Forum wcześniaczek.pl

Zdrowa dieta w ciąży

Zdrowa dieta w ciąży
« dnia: Październik 06, 2015, 10:59:31 »
Drogie mamy, chciałam Was się zapytać jak to było u Was z trzymaniem zdrowej diety? Ja osobiście miałam wielką ochotę na słodycze, ale starałam się je ograniczać i wybierać zamiast nich na przykład suszone daktyle, morele czy chipsy jabłkowe, pomagało mi, chociaż od czasu do czasu czekolady nie mogłam sobie odpuścić :) Jak to było u Was z trzymaniem diety w czasie ciąży? Czy może nie zwracałyście uwagi na to co jecie?

Odp: Zdrowa dieta w ciąży
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 16:08:17 »
Ja jestem wegetarianką, poza tym zawsze raczej zwracam uwagę na to co jem, więc myślę, że w ciąży moja dieta była całkiem porządna. Uważam, że w końcu w ciąże zachodzi się dlatego, żeby dać życie małemu człowiekowi i że trzeba się postarać, żeby w tym czasie jeść bardzo wartościowo. Co wy uważacie na ten temat?

Odp: Zdrowa dieta w ciąży
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 17:59:13 »
Zdrowa dieta i bogata w witaminy to podstawa! Nie ma wybrzydzania, a mnie mam uczyła, że wszystko powinnyśmy jeść.

srebkos5

  • *
  • 7
  • Waga po urodzeniu: 800g
  • TC narodzin: 60
Odp: Zdrowa dieta w ciąży
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2018, 15:17:22 »
Na pewno nie warto objadać się bez umiaru. Nie każda kobieta o tym wie. Poza tym powinno się jeść pełnowartościowe zróżnicowane posiłki. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z porady dobrego dietetyka https://ranking.abczdrowie.pl i on już dopasuje dla nas odpowiednią dietę.