Forum wcześniaczek.pl

Druga ciąża po wcześniaku

Druga ciąża po wcześniaku
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 15:37:37 »
Jak już wiecie, trzy lata temu urodziłam córeczkę, o czym można przeczytać na tym forum. Teraz mam trochę inne pytanie. Z trudem decydowaliśmy się na drugie dziecko. Więc teraz może niech wypowiedzą się doświadczone mamy, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że drugie dziecko urodzi się w terminie? Czy to, że urodziłam wcześniaka ma jakieś przełożenie na przyszłość? To znaczy, że już zawsze będzie problem z donoszeniem dziecka?

Odp: Druga ciąża po wcześniaku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2015, 20:04:42 »
Gwarancji nie ma - mi ginekolog powiedział, że na pewno kobieta, która w pierwszej ciaży urodziła wcześniaka, ma większe prawdopodobieństwo, że ponownie urodzi wcześniaka niż kobieta, która pierwszą ciążę donosiła. Wszystko zależy też od przyczyny przedwczesnego porodu.

Pododbny wątek zaczęła już lliana - o tu http://wczesniaczek.pl/ciaza-i-porod/wczesniactwo-a-kolejna-ciaza/new/#new

Odp: Druga ciąża po wcześniaku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2015, 12:44:35 »
Nigdy nie ma się gwarancji ze następne dziecko urodzi się w terminie. Ja sama jestem wczesniakiem swoje pierwsze i jak narazie jedyne dziecko też wcześniej urodzilam. Będąc w szpitalu poznałam dziewczynę która pierwsze dziecko urodziła w 33 tyg ciąży po 7 latach będąc w drugiej bliźniaczej ciąży urodziła w 26 tyg. Koleżanka mi opowiadała, że jej macocha najpierw 5 razy poroniła a potem była dwa razy w ciąży i za pierwszym jak i za drugim razem urodziła wczesniaki. Jak się raz urodzilo wcześniaka to moim zdaniem zawsze będzie strach i myśli ze następna ciąża tez może być wcześniej.

Odp: Druga ciąża po wcześniaku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2015, 08:26:29 »
Ja się również zastanawiam nad tym... U mnie jest troszkę inaczej, pierwsze dziecko urodziłam w terminie (38tc) a drugie w 32tc. Bałam zdecydować się na trzecie bo bałam się znów przez to wszystko przechodzić. Cały czas zastanawiam się jakie istnieje ryzyko, że znów urodziłabym przedwcześnie. Pozdrawiam

Milla

Odp: Druga ciąża po wcześniaku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2015, 17:55:54 »
Gwarancji niestety nigdy nie ma, ale podobno modlitwa działa cuda. Starajcie się i módlcie, żeby wszystko było ok.