Forum wcześniaczek.pl

Jak odzwyczaić niemowlaka od spania z rodzicami?

Triki

  • **
  • 41
  • Waga po urodzeniu: 1630
  • TC narodzin: 34
Jak odzwyczaić niemowlaka od spania z rodzicami?
« dnia: Październik 03, 2015, 21:33:04 »
Może macie dziewczyny jakieś sprawdzone sposoby na to żeby maluch chciał spać w swoim łóżeczku? U nas jest tak że Ola wieczorem zasypia na rękach i potem kilka (2-4) godzin śpi w łóżeczku i się budzi. Potem już tylko z nami usypia. Mała jest coraz większa i baaardzo się kręci więc ja się słabo wysypiam.

Odp: Jak odzwyczaić niemowlaka od spania z rodzicami?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2015, 09:53:07 »
Z moim maleństwem nie mam teraz takiego problemu, bo śpi od kiedy wrócił do domku w łóżeczku przy łóżku. Za to miałam ten kłopot ze starszą córką (teraz mamy doświadczenie i chcemy unikać tego, żeby T. z nami spał ;)), było ciężko, chociaż zaczęliśmy ją uczyć spać w swoim łóżeczku, kiedy miała dopiero 15 miesięcy. Myślę, że trzeba się uzbroić w nerwy i dzień po dniu przekonywać dziecko do tego, żeby dłużej zostało w swoim łóżeczku, my tak robiliśmy, że drzemki w ciągu dnia przenosiliśmy do łóżeczka i po krótkim czasie Ania zaczęła zasypiać tam też w nocy.

Odp: Jak odzwyczaić niemowlaka od spania z rodzicami?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 17:50:03 »
U nas przełom dopiero był jak skończył 4 lata jak mu kupiliśmy łóżko własne kolorowe w kształcie auta sportowego. A więc może spróbujcie kupić fajne łóżko, pościel, ozdoby może wtedy się uda namówić malca do spania we własnym. A co najważniejsze Ty zasypiaj razem z nim w łóżku jego, a potem jak zaśnie odchodź.