Forum wcześniaczek.pl

Kangurowanie wcześniaka

Kangurowanie wcześniaka
« dnia: Październik 10, 2015, 17:06:38 »
Kangurowanie, ta metoda zaczyna mieć coraz więcej zwolenników. Czy po urodzeniu wcześniaka stosowałyście tą metodę? Czy naprawdę daje ona tak dużo daje i jest w stanie poprawić relację z dzieckiem oraz nauczyć jego odruchów? Ile czasu dziennie powinno się kangurować dziecko?

Odp: Kangurowanie wcześniaka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2015, 10:21:51 »
Mi na drugi dzień po porodzie dali dziecko do przytulania na początku pół godzinki tylko a potem wydluzylo się do godziny. Synek z dnia na dzień nas czymś zaskakiwał. Szybko wyszedł z inkubatora potem szybko odłaczyli mu tlen. Czy to był efekt kangurowania??? Tego nie mogę w 100% powiedziec. Ale słyszałam że ta metoda jest bardzo skuteczna.

Odp: Kangurowanie wcześniaka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2015, 16:59:36 »
U nas nie było możliwości kangurowania tak szybko, ale oczywiście w miarę możliwości to robiłam. Dzięki temu czuję lepszą więź z dzieckiem i naprawdę lepiej rozumiem jego potrzeby. Może to wydawać się dziwne, ale przebywając z dzieckiem sam na sam i skupiając się tylko na sobie nawzajem naprawdę dużo zmienia.

kaarolaa

  • **
  • 31
  • Waga po urodzeniu: 650
  • TC narodzin: 24
Odp: Kangurowanie wcześniaka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2015, 21:12:47 »
my zaczelismy kangurowanie po 26 dniach od urodzenia, Marceli wazył wtedy 710 gram, byl malusi, kruchy, ale nawet na moment sie nie zawahalam zeby go przytulic do siebie...czekalam prawie miesiac i kiedy na te pierwsze 15 minut zaczelismy sie przytulac myslałam, ze nie przestane plakac ze szczescia. od tego momentu przytulalismy sie juz codziennie i mysle, ze to bardzo pomogło. Marceli mial problemy z oddychaniem, ale juz mniejsze no i zaczął szybciej przybierac...no i dla mnie to bylo lekarstwo, bo poród w 24 tc to prawdziwa trauma, zwłaszcza dla matki...