Forum wcześniaczek.pl

Jak odzwyczaić malucha od butelki?

Jak odzwyczaić malucha od butelki?
« dnia: Wrzesień 26, 2015, 12:17:13 »
Coraz częściej myślicie, że już czas odzwyczaić dziecko od picia z butelki ze smoczkiem, tylko nie wiecie, jak się do tego zabrać? Sama właśnie nie wiem, ale chętnie dowiedziałabym się czegoś od mam, które już przez to przechodziły i którym udało się odciągnąć od butelki swojego malucha. Miałyście jakieś restrykcyjne metody, czy może po prostu wasze dziecko samo się odzwyczaiło?

Odp: Jak odzwyczaić malucha od butelki?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2015, 15:44:21 »
Przede wszystkim mamy pamiętajcie, że pediatrzy oceniają, że najlepszy okres do tego, aby odzwyczaić malucha od butelki to 12 miesiąc życia dziecka. Jak się pożegnać z butelką? Na pewno nie powinnaś robić tego nazbyt radykalnie. Na pewno powinniśmy dużo mówić do malucha, może opowiadać mu jaki jest mądry, jaki jest duży i że duże dzieci nie korzystają z butelki. Prędzej, czy później maluch zrozumie.

Odp: Jak odzwyczaić malucha od butelki?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2015, 19:19:31 »
Mój synek miał chyba 2 latka jak udało mi się go odzwyczaić. Było mi ciężko bo jest strasznym niejadkiem i "butla" to był jego jedyny ulubiony posiłek ale to już była najwyższa pora. Troszkę naciełam mu smoczka że źle mu się piło bo była ogromna dziura, pokazałam mu ze smoczek się zepsuł i już nic nie da się zrobić a nowego już się nie da dokupić. Pierwszy dzień popłakiwał ale udało się, bo na drugi dzień już było lepiej a później zapomniał.