Forum wcześniaczek.pl

Materac wykrywający bezdech

Materac wykrywający bezdech
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 15:49:56 »
Czy słyszeliście kiedykolwiek o materacu, który wykrywa bezdech? Chciałabym zapytać, czy posiada ktoś może ów materac wykrywający bezdech u dziecka? W rodzinie urodził się kolejny wcześniak i chcielibyśmy taki kupić. Taki materac służy miesiąc, może dwa. Więc może ktoś posiada i chciałby odsprzedać odzyskując troszkę pieniędzy? Wszelkie oferty proszę kierować do mnie na prywatną wiadomość.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2015, 21:06:52 wysłana przez Admin »

Triki

 • **
 • 41
 • Waga po urodzeniu: 1630
 • TC narodzin: 34
Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2015, 20:58:43 »
To nie jest materac a monitor oddechu, może być w formie płytki pod materacyk albo przypinany do pieluszki. Może ma tu ktoś i chciałby odsprzedać, ale taki monitor używa się ok 8 mc do roku, a jeśli dziecko miewa bezdechy to często rodzicom trudno się go pozbyć. My używaliśmy przez 7mc, nigdy się nie włączył dlatego zdecydowaliśmy już nie używać, jednak nie chce go sprzedawać bo wiem że przyda mi się przy następnym dziecku, nawet jeśli będzie donoszone.

Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2015, 19:50:55 »
My również mamy monitor oddechu, o którym wspomina Triki. Wciąż jest w użyciu, bo służył również za elektryczną nianię i lampkę nocną. Spisywał się dobrze, spało mi się znacznie lżej wiedząć, że płytka ''czuwa'' nad moich maluchem, zwłaszcza podczas przeziębień.  Ostrzegawcze piknięcie włączyło się kilka razy, ale Stefkowi oddech wracał zawsze sam. Raz włączył się alarm, gdy syn powędrow w nogi.

Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2015, 09:56:03 »
My również mamy taką płytkę do kontrolowania oddechu, chociaż maluch śpi w łóżeczku zaraz obok naszego łóżka, to przecież zatrzymanie oddechu przychodzi nagle i tego się nie widzi. Polecam i wiem, że będziemy stosować to urządzenie przez długi czas, w końcu czy dziecko ma miesiąc czy pół roku bezdech może się zawsze zdarzyć.
Faktycznie, jest to drogi sprzęt, ale przecież na dziecku się nie oszczędza :) I nie ufałabym używanym urządzeniom, nigdy nie wiadomo jak osoba przed nami się nimi zajmowała i w rezultacie płytka może nie działać!

kaarolaa

 • **
 • 31
 • Waga po urodzeniu: 650
 • TC narodzin: 24
Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2015, 19:56:59 »
my mielismy i płytke i ten przenosny na pieluszke...jak Marceli skończyl poł roku przestalismy je urzywac, poniewaz czesto właczał sie niepotrzebnie, głownie płytka, bo jak mały sie ruszal to potrafil sie przemiescic poza płytke i wtedy alarm wył...ja planuje sprzedac ten przenosny, a płytke sobie zostawie narazie...

Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2015, 16:34:20 »
To może inaczej: gdzie takie urządzenie można kupić i jaki to jest koszt? Proszę o informacje na ten temat.

kasiah

 • *
 • 5
 • TC narodzin: 33
Odp: Materac wykrywający bezdech
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2015, 23:45:31 »
Ja również przy synku używałam niani z płytką pod materacyk. Super sprawa, bezpieczeństwo i spokój. Płytki używaliśmy do 9 miesiąca a teraz służy jako niania i lampka. Sprzęt kupiłam na allegro.