Forum wcześniaczek.pl

Butelka specjalnie dla wcześniaka?

Butelka specjalnie dla wcześniaka?
« dnia: Październik 06, 2015, 15:58:58 »
Hej :) Chciałam się zapytać, czy słyszałyście o butelkach dla wcześniaków? Są to specjalnie butelki przygotowane właśnie dla wcześniaków. Głupio przyznać, ale dopiero teraz, kiedy moja mała ma ponad rok o nich usłyszałam... Nie wiem w szpitalu jaką butlą była karmiona, ale w domu ja stosowałam takie normalne butelki i smoczki, jak dla wszystkich dzieci i nadal z nich korzystamy przy mleczku. Macie doświadczenia z takimi specjalnymi butelkami? Co one dają więcej?

Triki

  • **
  • 41
  • Waga po urodzeniu: 1630
  • TC narodzin: 34
Odp: Butelka specjalnie dla wcześniaka?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 22:13:30 »
Ola podczas pobytu w szpitalu jadła z takich malutkich smoczków i ja tknięta przeczuciem zbierałam je do domu i wygotowywałam na wypadek gdyby po powrocie nie chciała jeść niczym innym. I okazało się że jeszcze przez około miesiąc po powrocie ze szpitala mała jadła tymi smoczkami bo inne "normalne" butelki były nie na jej siły, po prostu nie mogła uciągnąć mleka, a że jest i była niejadkiem to jakoś jej nie zależało żeby się namęczyć a zjeść i wolała rezygnować.

kaarolaa

  • **
  • 31
  • Waga po urodzeniu: 650
  • TC narodzin: 24
Odp: Butelka specjalnie dla wcześniaka?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2015, 22:39:27 »
butelki zwykle, w jednym szpitalu szklane, w drugim plastikowe, ja tez zbieralam smoczki i mialam na poczatek w domu...byly nieco mniejsze od sklepowych...pozniej wprowadzilam mu najzwyklejsze butelki z canpolu i smoczki  tez i korzystamy z nich do tej pory. przed wypisem za namowa pielegniarki kupilam butelki i smoczki lovi, tylko kase wydalam, bo maly nie chcial z tego pic...

Odp: Butelka specjalnie dla wcześniaka?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2015, 09:13:03 »
Ja także tknięta przeczuciem wzięłam butelki i smoczki ze szpitala. Mój Synuś w szpitalu jadł pre nan- mleczko dla wcześniaków, malutkie buteleczki po 70m były idealne po wyjściu ze szpitala.  Do tego także smoczki ze szpitala- Nuki. Mniejsze niż te dostępne na rynku. I powiem szczerze, że ten zestaw sprawdził się najlepiej. Wszystkie inne butelki okazały się za duże. Po jakimś czasie przeszliśmy na butelki z Canpola. Testowaliśmy jeszcze Avente a teraz jesteśmy na butelkach z Nuka. Te ostatnie sprawdzają się u nas najlepiej.