Forum wcześniaczek.pl

Gdy dziecko nie chce jeść posiłku..

Gdy dziecko nie chce jeść posiłku..
« dnia: Wrzesień 26, 2015, 12:10:31 »
Co wy drogie mamy robicie, gdy wasza pociecha nie chce jeść posiłku? Znam kilku urwisów, które po prostu czasem mają taki delikatny odruch, że nie będą jeść. Myślicie, że dziecko wtedy robi to specjalnie? A może po prostu posiłki, które mu podajcie nie smakują? Jak sobie tłumaczycie taką przypadłość? A może którejś mamie udało od uczyć się dziecka wybrzydzania?

Odp: Gdy dziecko nie chce jeść posiłku..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2015, 15:50:57 »
Oj znam też kilku niejadków w mojej rodzinie, którzy po prostu chowają się pod stołem byle by nie jeść, albo uciekają. Nie jest łatwo z takim niejadkiem, bo wszystko trzeba wciskać na siłę, a nie jest to takie proste rozwiązanie. Szczególnie, że na siłę nic nie zrobimy. W takich sytuacjach wiem, że dobrze jest po prostu przemycać dany surowiec w jakiś inny sposób. W niewiedzy dziecko na pewno zje i nawet nie będzie wiedziała co zjadło.

Odp: Gdy dziecko nie chce jeść posiłku..
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 14:36:44 »
U nas też czasem bywa, że dziecko nie je, ale warto zachęcać go w jakiś sposób np. zabawę "leci samolocik". Łyżeczka po łyżeczce i zjedzone. Albo spróbować syropki Apetit one nie szkodzą dziecku a jednak działają przez jakiś czas na niejadka.

Milla

Odp: Gdy dziecko nie chce jeść posiłku..
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2015, 15:07:30 »
Zabawy to dobry pomysł, ale możemy również np. komponować kolorowe potrawy, co zachęci je do jedzenia.