Forum wcześniaczek.pl

Jedzenie w przedszkolu dla wcześniaka

Jedzenie w przedszkolu dla wcześniaka
« dnia: Październik 10, 2015, 16:52:03 »
Wiadomo, że część naszych wcześniaczków ma specjalne potrzeby, jeżeli chodzi o jedzenie. Czy Wasze dzieci chodzą już do przedszkola i czy można liczyć na jakieś lepsze traktowanie w sprawie jedzenia? Sama nie mam dzieci w wieku przedszkolnym, ale wiele moich znajomych narzeka na jakość jedzenia w przedszkolach... Jak to naprawdę jest?

Odp: Jedzenie w przedszkolu dla wcześniaka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2015, 10:39:49 »
Mój wcześniak nie ma specjalnych potzreb odnosnie jedzenia tzn. ma, ale takie, które sam sobie ustala :D  Syn we wrzesniu poszedł to przedszkola. Wiem, że u nas jest mozliwość modyfikowana menu, na pewno dla dzieci alergicznych. U nas jest to wszystko kontrolowane przez służby sanitarne. Co prawda, ja mieszkam we Włoszech, ale myślę, że możlwość dostsowania menu powinna być i w Polsce. Generalnie, nasz syn należy do niejadków, więc w przedszkolu najczęściej zjada tylko owoce.

Odp: Jedzenie w przedszkolu dla wcześniaka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2015, 16:40:40 »
Wiem, że także w Polsce jest możliwość  dostosowania menu do potrzeb wymagającego dziecka, ale nie w każdym. Jeżeli chodzi o jakieś malutkie przedszkola to takiej możliwości raczej nie ma, albo jest ale nie podchodzą do tego tematu zbyt chętnie :)

Milla

Odp: Jedzenie w przedszkolu dla wcześniaka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2015, 15:07:01 »
Wiem, że w niektórych przedszkolach można się dogadać, jeżeli chodzi o jedzenie. Wszystko zależy od wybranej placówki.