Forum wcześniaczek.pl

Kiedy wprowadzać inny pokarm?

Kiedy wprowadzać inny pokarm?
« dnia: Październik 04, 2015, 10:00:31 »
Mam pytanie do mam wcześniaków, które mają już za sobą moment wprowadzenia różnych pokarmów. Co prawda mój synek jest jeszcze mały, ale chcę być dobrze przygotowana :) W którym momencie wprowadzałyście inne jedzenie? W wieku sześciu miesięcy od chwili urodzenia dziecka, czy licząc sześć miesięcy od terminu w którym dziecko powinno się prawidłowo urodzić? Widziałam różne wypowiedzi na ten temat i sama nie wiem co będzie najlepsze dla dziecka. A może kierujecie się tylko i wyłącznie swoim przeczuciem?

Triki

  • **
  • 41
  • Waga po urodzeniu: 1630
  • TC narodzin: 34
Odp: Kiedy wprowadzać inny pokarm?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2015, 20:50:04 »
Na to pytanie nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zależy od dziecka. Od tego jak rozwinięty jest jego układ pokarmowy, my stosowaliśmy zasadę wg której postępuje dużo rodziców wcześniaków- podawaliśmy pokarmy pomiędzy wiekiem korygowanym a urodzeniowym. I tak pokarmy po 5mc życia wprowadzałam jej ok 6mc/4,5mc korygowanego. Jeśli karmisz piersią to można się dłużej wstrzymać, ja choć mała piła moje mleko plus mm zaczęłam wprowadzać inne pokarmy z uwagi na jej niechęć do jedzenia (miałam nadzieję że zupki/owoce jej bardziej posmakują i zacznie jeść)

Odp: Kiedy wprowadzać inny pokarm?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2015, 15:12:53 »
U nas kierować musieliśmy się wiekiem korygowanym, bo nasza mała miała sporo problemów z jedzeniem. Ogólnie to jest wielkim niejadkiem i widzę, że nie ma też za bardzo ochoty gryźć jedzenia...Przez to każdy posiłek to prawdziwa wojna i próby przekonania jej do jedzenia. Jeżeli twoje dziecko nie robi problemów to myślę, że będzie można dużo szybciej wprowadzać różne jedzenie.