Forum wcześniaczek.pl

Bunt przy karmieniu piersią

Bunt przy karmieniu piersią
« dnia: Październik 08, 2015, 21:12:01 »
Cześć,
moje maleństwo ostatnio przeżywa jakiś bunt przy karmieniu piersią. Nie chce ssać, zaczyna płakać i szybko się niepokoi. Maja zawsze jadła spokojnie i chętnie, ostatnio mam wrażenie jakby jej mleko w ogóle nie smakowało i mi wydziwia przy karmieniu. Pogryzła mi całe brodawki, cały czas jest głodna, mam dość i ręce mi opadają. Wszyscy mówią, że  to tylko chwilowy bunt, a ja z chęcią bym już przerzuciła się całkowicie na butelkę...

Odp: Bunt przy karmieniu piersią
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2015, 21:14:51 »
U nas też była taka sytuacja, ale to był tylko dwudniowy epizod, okazało się, że przyczyną jest małe otarcie na dziąsełkach, coś jakby mała afta. Pediatra przepisała nam coś do smarowania i maluch od razu lepiej ssał, bo go nie bolało. Jeżeli dokarmiasz butlą to chyba lepiej jeść dziecku z butelki i może narzeka, że musi się tak namęczyć.
Może ktoś inny ma doświadczenia w tym temacie?

Sysia

Odp: Bunt przy karmieniu piersią
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2015, 14:00:57 »
Niestety, kiedy dziecko nie chce być karmione piersią to nic nie zrobisz. Musisz się raczej Ty do niego dostosować.

Odp: Bunt przy karmieniu piersią
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2016, 13:19:43 »
A ja z synkiem mam taki problem ze w ogóle nie chce jeść widać ze jest głodny ale nie chce ssać cycka pierwsze 4 miesiące życia był karmiony wiadomo najpierw przez rurkę potem moim mlekiem odciagnietym do butelki. Od dwóch miesięcy ssie tylko i wyłącznie pierś. Butelki nawet nie chce. Od kilku dni nie chce nawet piersi są spazmy krzyki placz odpychanie. Skończył pół roku czas na rozszerzanie diety a on ani z piersi ani z butli ani z łyzeczki nic komoletnie tracę juz do niego siły.