Forum wcześniaczek.pl

Jak dbacie o włoski maluszka?

Jak dbacie o włoski maluszka?
« dnia: Październik 17, 2015, 17:05:59 »
Moja siostra mnie ostatnio zdziwiła, bo okazuje się, że nakłada niemowlakowi dziesiątki specyfików na ładne włoski... U mnie to wygląda trochę źle w stosunku do jej pielęgnacji, bo tylko myję delikatnie żelem i czasami przejadę odrobiną oliwki do ciała także włoski, nic poza tym. Ona kupuje specjalne preparaty nawilżający, myjące, odżywki i nawet psika odżywką do rozczesywania, a takie małe dziecko nie ma przecież kołtunów!
A jak wy dbacie o włoski Waszych maluszków?

Triki

  • **
  • 41
  • Waga po urodzeniu: 1630
  • TC narodzin: 34
Odp: Jak dbacie o włoski maluszka?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 18:12:45 »
u nas dbałość o włoski wygląda tak jak w przypadku innych części ciała, myjemy całe ciało i główkę tym samym mydełkiem a potem czeszmy czuprynkę;) na szampony przyjdzie czas gdy te włosy będą dłuższe i nie będą się bała że małej szampon naleci do oczu.

Odp: Jak dbacie o włoski maluszka?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2015, 17:50:21 »
U nas stosuję uniwersalny żel/szampon dla dzieci, więcej kosmetyków nie używam. Myślę, że dziecko będzie miało jeszcze kiedyś czas, żeby dbać lepiej o jego włosy, a takie małe, delikatne włoski nie potrzebują zazwyczaj dużo więcej pielęgnacji i taka podstawowa higiena na pewno w zupełności wystarczy.

Odp: Jak dbacie o włoski maluszka?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 13:00:02 »
My podobnie, uniwersalny żel do ciała i włosów dla maluchów. Nawet nie czesaliśmy. Nie wydaje mi się aby dziecięce włosy wymagały specajlnej pielęgnacji, one nawet się tak nie brudzą jak dorosłego.

Sysia

Odp: Jak dbacie o włoski maluszka?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2015, 18:03:30 »
Z tego co wiem, to trzeba bardziej dbać o główkę i włoski. A czy stosowałyście coś na ciemniuszkę? Jaki preparat?