Forum wcześniaczek.pl

Kategoria ogólna wcześniaki => Choroby i problemy zdrowotne wcześniaków => Wątek zaczęty przez: Anita85 w Październik 06, 2015, 16:16:42

Tytuł: Alergie u dziecka
Wiadomość wysłana przez: Anita85 w Październik 06, 2015, 16:16:42
Czy Wasze dzieci mają na coś uczulenie? U nas jest na orzechy i na truskawki, poza tym na razie nic nie wyszło, więc mamy nadzieję, że kolejne alergie się już nie ukażą :) Mieliśmy podejrzenie alergii na sierść kota, ale okazało się, że to jednak nie było to, na szczęście na nasze sierściuchy córka alergii nie ma :)
Tytuł: Odp: Alergie u dziecka
Wiadomość wysłana przez: Tymonkowa w Październik 06, 2015, 18:21:40
U nas żadnych alergii nie ma, zresztą starsze dziecko też ich nie ma, ale synek je tylko mleko to może jeszcze mu z czasem coś się pokazać. Jak poznałyście, że dziecko ma alergię? Trzeba zrobić teksy czy na bazie tego co się zaobserwuje podczas wprowadzania nowych pokarmów?
Tytuł: Odp: Alergie u dziecka
Wiadomość wysłana przez: mamulka w Październik 15, 2015, 11:12:13
moje dziecko mialo alergie na mleko i produkty mleczne! bylo ciezko na poczatku... ale dalismy rade:) stosowalismy diete bezmleczna i dawalismy dziecku po 1 saszetce na dzien probiotyku na alergie Latopic, dzieki czemu niedojrzaly jeszcze uklad mikroflory przewodu pokarmowego dziecka szybciej dojrzal, wzmocila sie odpornosc komorkowa organizmu, dzieki czemu alergia zmniejszyla nasilenie, a w koncu dziecko zaczelo tolerowac wszystkie produkty! lekarz mowil, ze to wlasnie ten probiotyk przyspieszyl proces nabywania tolerancji pokarmowej, wiec bylo warto!!
Tytuł: Odp: Alergie u dziecka
Wiadomość wysłana przez: Milla w Październik 31, 2015, 13:57:17
Oj uczulenie na orzechy to nie jest nic przyjemnego, a to dlatego, że niestety orzechy występują dziś prawie w każdym produkcie.