Forum wcześniaczek.pl

Hormon wzrostu - tak czy nie?

Hormon wzrostu - tak czy nie?
« dnia: Październik 17, 2015, 17:11:06 »
Oboje z mężem jesteśmy dosyć wysocy (mąż ma 188 cm, a ja 175 cm), a nasz wcześniaczek jest jeszcze malutki, ale wiadomo, że został trochę w tyle. Boję się, że w przyszłości dziecko nie będzie się rozwijało i lekarz endokrynolog zaleci hormon wzrostu. Ale czy to dobre rozwiązanie? Słyszałam, że hormon wzrostu ma wiele minusów. Czy są tu jakieś mamy, których dzieci przyjmują ten hormon? Czekałyście z tym, że zaczynałyście jak najszybciej?

Odp: Hormon wzrostu - tak czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2015, 17:48:57 »
Jeżeli ten hormon jest potrzebny, to chyba nie ma innego wyjścia, ale ja osobiście bym wolała po niego sięgnąć dopiero w sytuacji, kiedy wiadomo, że dziecko już samodzielnie nie urośnie. Wbrew pozorom ten hormon jest podawany bardzo często dzieciom, o ile stosuje się go zgodnie z zaleceniami lekarza to na pewno żadnych kłopotów nie będzie.

Odp: Hormon wzrostu - tak czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 18:10:37 »
Przyznaję, że nigdy nie słyszałam o podawaniu tego hormonu wcześniakom czy ogólnie dzieciom. Może nie martw się na zapas. Skoro dziecko jest jeszcze małe to na pewno odrobi stratę. Trzymam mocno kciuki. Nasz syn, urodzony w 28tc miał 37cm, obecnie w wieku 3 lat mierzy prawie 97cm (nie jest najniższy w grupie, przeciwnie) a my z mężem nie należymy do osób wysokich 170 (maż) i 165 (ja)