Forum wcześniaczek.pl

Alergie u dziecka

Alergie u dziecka
« dnia: Październik 06, 2015, 16:16:42 »
Czy Wasze dzieci mają na coś uczulenie? U nas jest na orzechy i na truskawki, poza tym na razie nic nie wyszło, więc mamy nadzieję, że kolejne alergie się już nie ukażą :) Mieliśmy podejrzenie alergii na sierść kota, ale okazało się, że to jednak nie było to, na szczęście na nasze sierściuchy córka alergii nie ma :)

Odp: Alergie u dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 18:21:40 »
U nas żadnych alergii nie ma, zresztą starsze dziecko też ich nie ma, ale synek je tylko mleko to może jeszcze mu z czasem coś się pokazać. Jak poznałyście, że dziecko ma alergię? Trzeba zrobić teksy czy na bazie tego co się zaobserwuje podczas wprowadzania nowych pokarmów?

mamulka

  • *
  • 5
  • Waga po urodzeniu: 1800
  • TC narodzin: 32
Odp: Alergie u dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 11:12:13 »
moje dziecko mialo alergie na mleko i produkty mleczne! bylo ciezko na poczatku... ale dalismy rade:) stosowalismy diete bezmleczna i dawalismy dziecku po 1 saszetce na dzien probiotyku na alergie Latopic, dzieki czemu niedojrzaly jeszcze uklad mikroflory przewodu pokarmowego dziecka szybciej dojrzal, wzmocila sie odpornosc komorkowa organizmu, dzieki czemu alergia zmniejszyla nasilenie, a w koncu dziecko zaczelo tolerowac wszystkie produkty! lekarz mowil, ze to wlasnie ten probiotyk przyspieszyl proces nabywania tolerancji pokarmowej, wiec bylo warto!!

Milla

Odp: Alergie u dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2015, 13:57:17 »
Oj uczulenie na orzechy to nie jest nic przyjemnego, a to dlatego, że niestety orzechy występują dziś prawie w każdym produkcie.